1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Připoj se k nám na discord!

Pomůžeš nám zvětšit komunitu a dál se rozvíjet, zde je odkaz https://discord.gg/4DsSPr

Google zruší svou sociální síť Google+

Discussion in 'It-NEWS' started by DOOMs, Pro 11, 2018.

Napsal DOOMs v Pro 11, 2018 at 2:57 Odpoledne
 1. [​IMG]
  Dnes bylo oficiálně oznámeno, že Google vypne svou sociální síť dříve. Kvůli dalšímu úniku údajů...

  Společnost Google kvůli nejnovějšímu problému s únikem dat zruší sociální síť Google+ dříve, než plánovala. Služba přestane fungovat v dubnu, původně se hovořilo o srpnu příštího roku. Naposledy objevená chyba, letos již druhá, umožnila přístup k osobním údajům 52,5 milionu uživatelů včetně firemních zákazníků externím vývojářům aplikací pro Google+, uvedla internetová společnost.


  Softwaroví vývojáři si mohli stáhnout mimo jiné jména, e-mailové adresy, věk a pohlaví uživatelů. Problém nastal minulý měsíc a trval šest dní, Google ale na svém blogu uvedl, že nemá žádné poznatky o tom, že by externisté této možnosti skutečně využili, či ji vůbec objevili.

  Společnost oznámila již v říjnu, že služba Google+ celé roky trpěla nedostatkem, který umožňoval vývojářům aplikací přístup k osobním údajům uživatelů. Tato bezpečnostní závada byla podle firmy odhalena a odstraněna letos v březnu. Podobná závada se ale objevila znovu nyní v listopadu, kdy byl software aktualizován.

  Google+ byl založen v roce 2011 se záměrem konkurovat Facebooku.
  Nepodařilo se mu ovšem prosadit a v poslední době téměř o všechny uživatele přišel. Google podle agentury DPA plánuje vytvoření novou verzi sítě pro komunikaci ve firmách.


  Petr Liška


  Zdroj: https://ctk.cz/
   

Comments

Discussion in 'It-NEWS' started by DOOMs, Pro 11, 2018.