1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Připoj se k nám na discord!

Pomůžeš nám zvětšit komunitu a dál se rozvíjet, zde je odkaz https://discord.gg/4DsSPr

Nový Edge zahrnuje kód Chromium s otevřeným zdrojovým kódem a plánuje se přesunout na Windows 7, 8

Discussion in 'It-NEWS' started by DOOMs, Pro 6, 2018.

Napsal DOOMs v Pro 6, 2018 at 8:48 Odpoledne
 1. #1 DOOMs, Pro 6, 2018
  Last edited: Pro 6, 2018
  Společnost Microsoft přepracovává svůj náročný prohlížeč Edge vyjít by měl již v příštím roce. Vlastní pohon EdgeHTML, který je základem pro prohlížeč, bude opuštěn ve prospěch kódu Chromium, který používá Google Chrome a několik dalších prohlížečů. Po této změně Microsoft plánuje ukončit exkluzivitu Edge Windows 10 desktop tím, že ji přinese Macům a starším verzím systému Windows.

  [​IMG]

  "Lidé, kteří používají Microsoft Edge (a případně i jiné prohlížeče), budou mít lepší kompatibilitu se všemi webovými stránkami a budou mít co nejlépe možnou životnost baterie a integraci hardwaru na všech typech zařízení Windows", řekl Joe Belfiore, viceprezident společnosti Windows. blogový příspěvek oznamující změnu. Vyzval také přínosy kompatibility pro webové vývojáře a firemní IT administrátory.


  Proč je to důležité: posun má smysl. Exkluzivní Edge Windows je hemorrhaging uživatelům, přestože je výchozí Windows 10 (a těžké pokusy společnosti Microsoft přesvědčit uživatele používat Edge a to i při pokusu o stažení jiných prohlížečů). Navzdory vývojovým pokrokům v posledních letech, jako je vynikající výkon a životnost baterie, stál Edge na špatné noze při startu Windows 10, postrádající mnoho z moderních funkcí, které uživatelé očekávají. Prohlížeč se nikdy neobnovil a vzhledem k masivnímu podílu Chrome a Chromium na trhu vývojáři začali místo toho upřednostňovat tento styl. Chrome je tedy nový prohlížeč Internet Explorer 6.

  To znamená, že existují obavy ohledně jednoho projektu prohlížeče, který ovládá web. "Je to vlastně ... špatná zpráva o zdraví ekosystému prohlížeče," napsal na Twitteru spoluzakladatel Stack Overflow a Stack Exchange Jeff Atwood, když se objevily fámy o změnách. "Čtyřnásobný pokles v prohlížeči Chrome jako výchozího modulu HTML všude není správným způsobem."

  Chromium jako prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem může zmírnit některé z těchto obav a Belfiore říká, že Microsoft se bude opírat o příspěvky na kód. "Naším cílem je to udělat tak, aby zahrnovalo dobře zavedený open source model, který funguje léta efektivně: smysluplné a pozitivní příspěvky, které se přizpůsobují dlouhodobé, zamyšleně navržené architektuře a spolupráci v oblasti inženýringu," napsal.

  Nejedná se o případ Edge
  Edge se v rámci tahu zbaví svorek Windows 10. Prohlížeč bude aktualizován sám o sobě, oddělený od hlavních dvakrát ročních aktualizací systému Windows 10 a přejde na Windows 7 a 8. "Také očekáváme, že tato práce nám umožní přenést Microsoft Edge na další platformy, jako je MacOS," napsal Belfiore . V loňském roce se společnost Edge objevila na iOS a Android.

  Základní prohlížeč společnosti Microsoft, který běží na počítačích Mac! Peklo je skutečně zmrzlé, přestože zbývá vidět, jak úspěšný tento krok bude zvažovat vynikající stav moderního prohlížení. Edge dokonce ani nepoškodí první tři v našem roundup z nejlepších webových prohlížečů, spadající pod Chrome, Opera a Firefox. Chrome a Opera se spoléhají také na projekt Chromium. Podívejte se, že Edge se někdy v roce 2019 přesune na open-source engine.
  Společnost Microsoft přepracuje svůj náročný prohlížeč Edge v nejrůznějším způsobu v příštím roce. Vlastní motor EdgeHTML, který je základem pro prohlížeč, bude opuštěn ve prospěch kódu Chromium, který používá Google Chrome a několik dalších prohlížečů. Po této změně Microsoft plánuje ukončit exkluzivitu Edge Windows 10 desktop tím, že ji přinese Macům a starším verzím systému Windows.

  "Lidé, kteří používají Microsoft Edge (a případně i jiní prohlížeče), budou mít lepší kompatibilitu se všemi webovými stránkami a budou mít co nejlepší životnost baterií a integraci hardwaru na všech typech zařízení Windows", řekl Joe Belfiore, viceprezident společnosti Windows. blogový příspěvek oznamující změnu. Vyzval také výhodu kompatibility pro webovské vývojáře a firemní IT administrátory.


  Proč je důležité: posun má smysl. Exkluzivní Edge Windows je krvácení uživatelů, přestože je výchozí Windows 10 (a těžké pokusy společnosti Microsoft přesvědčit uživatele držet Edge při pokusu o stažení soupeřových prohlížečů). Navzdory vývojovým silám v posledních letech, jako je vynikající výkon a životnost baterií, začala okraj špatných nožů při spuštění Windows 10, postrádající mnoho z moderních funkcí, které uživatelé očekávají. Prohlížeč se nikdy neobnovil a vzhledem k masivnímu podílu Chrome a Chromu na vývojáři trhu začali místo toho upřednostňovat tento motor. Chrome je nový prohlížeč aplikace Internet Explorer 6.

  To znamená, že existují obavy ohledně jednoho prohlížeče, který ovládá web. "Je to vlastně ... špatná zpráva o zdraví ekosystému prohlížeče," napsal na Twitteru spoluzakladatel Stack Overflow a Stack výměna Jeff Atwood, když se objevily fámy o změnách. "Čtyřnásobný pokles v prohlížeči Chrome jako výchozí modul HTML není všude správným způsobem."

  Chromium jako prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem a to může zmírnit některé z těchto obav a Belfiore říká, že Microsoft se bude opírat o příspěvky na kód. "Naším cílem je to udělat tak, aby zahrnovalo dobře zavedený open-source model, který funguje léta efektivně: smysluplné a pozitivní příspěvky, které se přizpůsobují dlouhodobé, zamyšleně navržené architektuře a spolupráci v oblasti inženýringu," napsal.

  Edge se v rámci tahu zbaví ukotvení ve Windows 10. Prohlížeč bude aktualizován sám o sobě, oddělený od hlavních ročních aktualizací systému Windows 10 a přejde na Windows 7 a 8. "Také očekáváme, že tato práce nám umožní přenést Microsoft Edge na další platformy, jako je MacOS," napsal Belfiore . V loňském roce se společnost Edge objevila na iOS a Android.

  Základní prohlížeč společnosti Microsoft, který běží na počítačích Mac! Peklo je skutečně zmrzlé, přestože zbývá vidět, jak úspěšný tento krok bude zvažovat vynikající stav moderního prohlížení. Edge dokonce ani nepoškodí první tři v našem roundup z nejlepších webových prohlížečů, spadající pod Chrome, Opera a Firefox. Chrome a Opera se spoléhají také na projekt Chromium. Podívejte se, že Edge se někdy v roce 2019 přesune na open-source engine.

  Petr Liška
   

Comments

Discussion in 'It-NEWS' started by DOOMs, Pro 6, 2018.